strona główna
kontakt

Aby off-road nie dzielił rodzin

Klub Fanów Jazdy Terenowej PolskiOffroad znany jest jako organizator Rajdu Nieustającego z unikalną formułą pokonywania w dowolnym terminie i tempie tras wyznaczonych w różnych regionach Polski.

Aktywność klubu na tym się jednak nie kończy. Każdego roku zaprasza na kilkanaście imprez o bardzo zróżnicowanym charakterze; są wśród nich klasyczne „przeprawówki” dla „twardzieli” i turystyczno-towarzyskie zloty. Niektóre organizowane są w luksusowych hotelach, inne możliwie daleko od cywilizacji, ze spaniem w namiotach.

Większość to imprezy 2-3 dniowe, ale oferta obejmuje również dłuższe wyprawy i pobytowe turnusy.

 

W programach wielu naszych imprez są atrakcje nie spotykane gdzie indziej: np. zabiegi SPA, spływy kajakowe, bale przebierańców, nauka tańca towarzyskiego, sporządzanie ogniskowego „kociołka”, turnieje rycerskie, warsztaty rzemiosła, czy spotkania z artystami itp.


 

 

Są one wynikiem starań, aby off-road nie dzielił rodzin.

Przede wszystkim staramy się o zdobycie przychylności tych wszystkich żon (i partnerek), które nie rozumieją off-roadowego szaleństwa facetów i mają ciągłe pretensje o wydatki „na złom”, o „wieczne” przesiadywanie w garażu, wyjazdy itp. Umieszczając w ofertach atrakcje dla nich i dla dzieci zmieniamy ich nastawienie. To naprawdę działa! Uwierzcie, że inicjatorkami wielu przyjazdów na nasze imprezy są kobiety, które zdecydowanie nie gustują w jeździe po błocie i wertepach – mimo tego, to one wypełniają nasze formularze zgłoszeniowe!

Oczywiście nieraz konieczne są poświęcenia ze strony facetów. Nie zawsze udaje się łatwo zdobyć wolność zostawiając żonę z dziećmi w bazie. Czasem trzeba ufundować SPA, zaliczyć karnawałowy bal, albo przebrnąć przez kurs tańca towarzyskiego. Zapewniamy jednak, że facetom to też daje wiele frajdy, a przychylność żon jest przecież bezdyskusyjnie bezcenna.

 


Dużo uwagi poświęcamy też budowaniu i umacnianiu pozytywnych relacji między rodzicami i dziećmi.

Szczególnie łatwo się to udaje w przypadku synów i tatusiów. Trudno znaleźć lepszą okazję do zdobycia ojcowskiego autorytetu u dorastającego syna, niż wyprawa ze wspólnym pokonywaniem terenowych przeszkód, spaniem w namiotach, łowieniem ryb czy rozpalaniem ogniska (zobacz: Wakacyjna Włóczega).

Warto uświadomić sobie, że obecnie przeciętny czternastolatek wie o wiele więcej niż jego ojciec o komputerach, o telefonach, o facebooku, o zespołach muzycznych itp. W temacie motoryzacji, a szczególnie off-roadu, który „kręci” zwykle chłopców, można być jeszcze górą i czegoś syna nauczyć. To także, naszym zdaniem, jest bezcenne.

 

 Możemy się pochwalić, że nasze pro rodzinne starania są bardzo pozytywnie odbierane przez offroadowy rynek. Imprezy z cyklu „Miejsca z duszą i pomysłem”, „Wczasy Offroadowo-Taneczne” czy „Wakacyjna Włoczęga” cieszą się dużą popularnością.

Wiele pochwał i wyrazów uznania zebraliśmy za organizację wypraw zagranicznych pod hasłem "bez pośpiechu" i "dla wygodnych".

Wszystkie nasze aktualne oferty publikojemy w kalendarium. Są tam one wymieszane z propozycjami innych podmiotów, więc zwróć uwagę na "Organizatora".

Wojciech Bednarczyk

(Zdjęcia z archiwum Klubu PolskiOffroad)

Copyright © Polski Offroad Sp. z o.o.