kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Kameralny Zlot Pojazdów Terenowych
WIOSNA W GORCACH

14-15 kwietnia 2007

Zgodnie z założeniami zlot miał charakter kameralny i uczestniczyło w nim kilka samochodów. Bazą było gościnne, jak zwykle, schronisko PTTK na Maciejowej, skąd wyruszaliśmy codziennie na kilkugodzinną przygodę.

Nie rozgrywaliśmy żadnych konkurencji nastawiając się na czerpanie doznań z piękna przyrody budzącej się do życia po zimie. A warunki do tego były wyśmienite - pogoda naprawdę sprzyjała zarówno zabawie na świeżym powietrzu, jak i podziwianiu wspaniałych widoków.

Kto nie zna jazdy po górach zapewne teraz pomyślał, że było łatwo i nudno. Myślę, że w imieniu uczestników mogę zapewnić, że emocji nie brakowało. Górska jazda jest zupełnie inna niż na nizinach. Przede wszystkim trudność sprawiają wąskie i ciasne wąwozy z wystającymi kamieniami i korzeniami. Generalnie kołom nie brakuje przyczepności, ale nawet niewielki błąd może spowodować obsunięcie się z drogi i spore kłopoty. Wymagana jest ciągła koncentracja. Nawet krótki jej brak owocuje natychmiast stratą w sprzęcie ("zaliczyliśmy" dwie rozbite szyby i lusterko, trochę niegroźnych wgięć i obrysowań). No i praktycznie nie ma mowy o cofaniu - jak się już zaczęło jazdę, to pozostaje tylko przeć do przodu. Dodam jeszcze, że czasem drogą płynie rzeczka, leży śnieg, a całkiem nieźle "zasysające" bagienko może się znajdować nawet na szczycie wzniesienia...

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Wojciech Bednarczyk

Zdjęcia Artura Kujawy:

 

Zdjęcia organizatorów: