kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Kameralny Zlot Pojazdów Terenowych
WIELKA MAJÓWKA

Beskid Sądecki i Niski, 28 kwietnia - 1 maja 2007

Czterodniowy zlot odbył się w bardzo zmiennych warunkach pogodowych.

Sobota przywitała uczestników prawie letnim upałem, ale już nocną przymrozek przypomniał o zimie wolno i niechętnie wycofującej się z gór. Potem było już bardzo "kwietniowo"; przelotny deszcz i zimny wiatr na przemian z mocno grzejącym słońcem.

Generalnie jednak należy uznać, że aura sprzyjała imprezie. W momentach słonecznych mieliśmy okazję podziwiać piękno krajobrazów Beskidu Sądeckiego i Niskiego, deszcz zapobiegał kurzowi na trasach i pozwolił na odrobinę "błotnego szaleństwa", a nocny chłód był nawet niezłym pretekstem do dodatkowych, rozgrzewających toastów podczas biesiad przy ogniskach.

Ale dość o pogodzie.

W zlocie brało udział 20 załóg, wśród których gościliśmy również przedstawicieli krynickiego off-road'u pełniących rolę przewodników - to właśnie oni przygotowali trasy przejazdów (polecamy: www.krynica-offroad.com). W ciągu dwóch pierwszych dni pokonywaliśmy piękne widokowe trasy, które ze względu na panującą suszę (mimo przelotnych opadów) były raczej łatwe i zaledwie w kilku przypadkach wymagały użycia liny i wyciągarki. Trzeciego dnia bawiliśmy się w różnych konkurencjach na zaimprowizowanym torze, gdzie największą popularnością cieszył się prawdziwe ekstremalny wąwóz. W ostatnim dniu celem była Wysowa (ze względu na pogodę zrezygnowaliśmy z planowanego spływu Dunajcem), gdzie uczestnicy wzięli udział w "Extremalnej Majówce" przygotowanej przez firmę Akteon.

A oto wyniki zabawowej konkurencji:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia Arka Cieślaka:

 

Zdjęcia Artura Kujawy:

 

Zdjęcia Grzegorza Sikorskiego:

 

Zdjęcia Piotra Stróżyńskiego:

 

Zdjęcia organizatora: