kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Zlot Andrzejkowy 2007

Okolice Włodawy, 1-2 grudnia 2007

Choć impreza oficjalnie rozpoczynała się w sobotę rano, to większość załóg dotarła do "bazy" (Ośrodek Agroturystyczny "Cwał" w Okunince koło Włodawy) już w piątek wieczorem. Nie tracąc czasu, niemal od razu przystąpiono do odświeżania i zawierania znajomości pomiędzy uczestnikami i spontanicznej "integracji" przy delikatnych trunkach...

W niczym nie przeszkodziło to jednak w osiągnięciu pełnej gotowości do zabawowej rywalizacji, która rozpoczęła się po odprawie zgodnie z planem od 10.00 następnego dnia. Na starcie stanęło 25 załóg. Wszyscy w samochodach terenowych (tym razem nie było czterokołowców).

Zabawowa rywalizacja polegała na jeździe według road-book'a z zadaniem odszukania charakterystycznych punktów w terenie. Przygotowano dwie trasy w kształcie pętli zaczynających się i kończących w bazie; po jednej na każdy z dwóch dni imprezy. Pierwsza prowadziła przez tereny na północ od Włodawy, a druga na południe. Znaczną część stanowiły malownicze polne dróżki wzdłuż Bugu. Sporo również było leśnych traktów.

Chętni mogli zwiedzić po drodze m.in. Muzeum Kraszewskiego, miejsce upamiętniające hitlerowski obóz zagłady w Sobiborze, liczne ścieżki przyrodnicze i fragmenty rezerwatów.

Osobną historię stanowiła zabawa andrzejkowa. Rozpoczęła się nietypowo od krótkiego, ale profesjonalnego szkolenia w udzielaniu pierwszej pomocy. Potem były tańce, toasty i mnóstwo bardzo dobrego jedzenia, za które należą się podziękowania właścicielom i pracownikom ośrodka "Cwał". A jeśli już jesteśmy przy podziękowaniach, to jeszcze raz wypada podziękować Waldkowi Kazuro (członek naszego Klubu PolskiOffroad a zawodowo kierownik ruchu drogowego we Włodawie), dzięki któremu możliwe było wytyczenie tras, a także Jankowi Janiakowi (członek naszego klubu), który jako sponsor wsparł finansowo imprezę.

Wojciech Bednarczyk

Puchary i nagrody za pierwsze trzy miejsca zdobyli:

Pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy i oraz koszulki z emblematem naszego Klubu PolskiOffroad.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.