kontakt

Sprawozdanie z imprezy

IV Międzynarodowy Rajd Samochodów Terenowych

IPA OFF-ROAD POLAND 2009

4-5 kwietnia 2009 r. (sobota, niedziela)

logo IPA

Kolejna edycja rajdu organizowanego z inicjatywy Mazowieckiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA odbyła się ponownie w okolicach Włodawy. Bazą były dwa sąsiadujące ze sobą ośrodki: Pensjonat Bankowy i Hotel Panorama w Okunince, które oprócz noclegów i wyżywienia przygotowały sobotnią biesiadę integracyjną.

Jak poprzednio, do udziału zaproszeni byli również cywile, którzy mieli okazję legalnie ścigać się z załogami Policji i Straży Granicznej. Pod względem charakteru tras, wymogów wobec pojazdów i załóg była to zdecydowanie jedna z trudniejszych naszych imprez - prawdziwy sprawdzian nawet dla największych, niezaspokojonych "twardzieli".
Uczestniczyło 57 samochodów terenowych i 6 quadów.

Pierwszego dnia (w sobotę) uczestnicy mieli do pokonania dwie trasy po ok. 45 km każda. Jazda odbywała się w grupach liczących po 3-6 pojazdów, których załogi pomagały sobie wzajemnie. Najwięcej emocji dostarczyły odcinki wytyczone wśród rozlewisk Bugu, które oprócz wysokiej wody pełne były licznych ukrytych pułapek (rowy, bagniska i zatopione pniaki i korzenie).
Regulamin nie ograniczał czasu jazdy, więc sporo załóg walczyło niemal do rana...

W niedzielę odbyła się dogrywka składająca się z kilku konkurencji zorganizowanych na zaimprowizowanym torze na łąkach pod Włodawą, na którą przybyło wielu kibiców - mieszkańców Włodawy i okolic. Reakcja wielu z nich dowodziła, że nigdy nie spodziewali się, że samochody mogą tak wiele...

 

A oto wyniki rajdowej rywalizacji:

SAMOCHODY TERENOWE

QUADY:

Puchary specjalne dla najmłodszych
i najdzielniejszych uczestników otrzymali:

Karol Lenkiewicz i Kuba Koczta (swoimi umiejętnościami w kompleksy mogą wpędzić nawet najbardziej doświadczonych dorosłych...)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia Grzegorza Maja:

 

 

Zdjęcia Janusza Cieślikowskiego:

 

Zdjęcia Jerzego Berdaka:

 

Zdjęcia Krzysztofa Zarasia:

 

Zdjęcia organizatorów:

 

Zdjęcia Przemka Wierzchowskiego:

 

Zdjęcia Sebastiana Mrówki: