kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Wielka Majówka 2009

(1 - 3 maja 2009)

Zlotowa naklejka

W tym roku majowy długi weekend niestety był krótszy, niż w latach poprzednich. Nie znaczy to jednak, że nasza Wielka Majówka była mniej atrakcyjna. Przeciwnie: dzięki nowo odkrytym, wspaniałym terenom na Mazurach mogliśmy zapewnić sporo zabawy zarówno zwolennikom ciężkiej jazdy przeprawowej jak i miłośnikom turystyki off-road, a nawet tym uczestnikom (członkom rodzin), którzy ponad jazdę po wertepach przedkładali plażowanie, pływanie łódką po jeziorze lub wędkowanie...

Bazą zlotu było gospodarstwo agroturystyczne państwa Krajewskich w Rożyńsku Wielkim (zobacz: www.weekendnawsi.pl), które zapewniało miejsce biwakowe, posiłki oraz prywatny teren (kilkaset hektarów nieskażonej przyrody - sarny, jelenie, dziki i bobry na wyciągnięcie ręki), na którym rozgrywała się w większości zlotowa, terenowa rywalizacja.
Uczestnicy korzystali z noclegów (i śniadań) w Hotelu Emerald lub w Oberży Pod Gontem albo we własnych namiotach na polu biwakowym nad jeziorem.

Udział brało 16 samochodów i jeden quad (48 osób) podzielonych na klasy zaawansowaną i turystyczną. W obu klasach do pokonania były trzy trasy.

Dwie z nich stanowiły kilkukilometrowe pętle przeprawowe, na których rozwieszono 23 pieczątki w bagienkach, dołkach i na górkach, na otwartych przestrzeniach i między drzewami. Wiele z nich z nich udawało się zdobyć odważną i techniczną jazdą, ale były też takie, gdzie główną rolę odgrywały wyciągarki i praca zespołowa kilku załóg.

Trzecia trasa, o długości ponad 70 km miała charakter krajoznawczy, a jej pokonanie wymagało umiejętności korzystania z road-book'a i mapy.

Rozegrano także cztery konkurencje sędziowane, spośród których największe emocje wzbudzały jazdy ciągnikiem rolniczym i taczkami...

Myślę, że warto wspomnieć również biesiady integracyjne przy ogniskach (pyszne potrawy z dziczyzny i świeżej ryby, śpiewy przy gitarze, nocne off-road'owe opowieści itp.)

Wojciech Bednarczyk

A oto zdobywcy pucharów i nagród:

KLASA ZAAWANSOWANA:

KLASA TURYSTYCZNA:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia Zdzisława Andrzejewskiego:

 

Zdjęcia Edyty Czerwińskiej:

 

Zdjęcia Lucyny Dyczek:

 

Zdjęcia Piotra Jaczyńskiego:

 

Zdjęcia organizatorów:

 

Zdjęcia Michała Rapackiego:

 

Zdjęcia Angeliki Wysockiej: