kontakt

Sprawozdanie z imprezy

I Zjazd Członków i Sympatyków
Klubu PolskiOffroad

Franciszków koło Tłuszcza (Mazowsze)
11-13 lutego 2011 (piątek, sobota, niedziela)

Bazą imprezy był Dworek Franciszków położony na Mazowszu niedalego Tłuszcza. Uczestniczyło w niej 39 załóg, które rywalizowały w klasie turystycznej i zaawansowanej.

Impreza objęta była patronatem Polskiego Stowarzyszenia Off-road. W "pakiecie" otrzymaliśmy patronat prasowy Magazynu 4x4 OFF-ROAD.PL oraz nagrody ufundowane przez firmę COVAL

 

Pozostali sponsorzy:

 

A oto sprawozdanie, które ukaże się w najbliższym wydaniu magazynu Off-road.pl.

MIX off-roadowo-towarzyski

Klub PolskiOffroad działa już cztery lata i jest prawdopodobnie najaktywniejszą i największą organizacją miłośników jazdy terenowej w Polsce. W zorganizowanych przez nas imprezach wzięło udział ponad 1500 załóg, a niedawno wydaliśmy 342 klubową legitymację...

Uznaliśmy więc, że pora, aby odbył się I Zjazd członków i Sympatyków Klubu.
Na jego miejsce wybraliśmy okolice Warszawy, a dokładniej: Dwór Franciszków koło Tłuszcza i karnawałowo-walentynkowy termin: 11-13 lutego 2011 r.

Mimo, że miało to być nasze święto, już na wstępie przygotowań założyliśmy, że oficjalna („salonowa”) część nie zdominuje tej imprezy i będzie to przede wszystkim kolejna off-roadowa przygoda z rywalizacją na trasach i odcinkach specjalnych. Postanowiliśmy przy tym dać satysfakcję zarówno miłośnikom mocnych, przeprawowych wrażeń, jak i zwolennikom rodzinnej turystyki, a także towarzyskiej integracji. Zaplanowaliśmy więc totalny MIX off-roadowo-towarzyski. Ale po kolei.

Komfortowy Dwór Franciszków rozpoczął przyjmowanie uczestników już w piątek po południu. Do wieczora stopniowo wypełniała się restauracja i rozrastała się spontanicznie integracyjna biesiada. Jej kulminacyjnym momentem była prezentacja planowanych, wakacyjnych wypraw 4x4 na Bałkany, przedstawiona przez Nataszę i Andrzeja (Balkan 4x4), wytrawnych podróżników i znawców tego regionu. Towarzyszyła jej degustacja bułgarskich win. Potem była jeszcze relacja i zdjęcia z wyprawy do Tunezji i długie, nie tylko podróżnicze rozmowy...

Sobotni ranek rozpoczął się od rejestracji uczestników, wydawania gadgetów i materiałów nawigacyjnych. Potem krótka odprawa i start w dwóch klasach: zaawansowanej i turystycznej.
Startujący w klasie zaawansowanej mieli do „zebrania” 22 pieczątki na trzech odcinkach specjalnych i do pokonania - według raoad-booka - trasę o długości około 25 km.
Dla „turystów” przygotowane były dwie trasy po ok. 45 km i „ślepy slalom” z taczkami.
W tzw. „międzyczasie” do zjedzenia był posiłek z grilla. Można też było skosztować potraw z wojskowych racji żywnościowych.
Na wszystko obowiązywał sześciogodzinny limit czasowy, w którym większość załóg zmieściła się bez problemów. Jednak komplet pieczątek „zebrała” tylko jedna załoga.

Off-roadowe zmagania zakończył obiad, a bezpośrednio po nim ogłoszone zostały wyniki i rozdane nagrody. Była to też okazja do ogłoszenia wyników i rozdania nagród zwycięzcom naszej „sztandarowej” imprezy – Rajdu Nieustającego oraz przedstawienia planów i sponsorów oraz ogólnie naszej klubowej działalności (to jedyna „salonowa” część imprezy)
Szczegółowe wyniki publikujemy w serwisie www.polskioffroad.com.

Podsumowaniem dnia była karnawałowa zabawa. Dwór Franciszków przygotował doskonałe menu. Muzykę do tańca prezentował DJ. Dostępnych było wiele alkoholowych trunków, wśród których dużym uznaniem cieszyły się nalewki przywiezione z Gór Swiętokrzyskich przez autentycznego leśniczego – uczestnika zjazdu.

Na niedzielę przygotowaliśmy rodzinne konkursy sprawnościowe na świeżym powietrzu. Było wśród nich strzelanie z wiatrówki, gry logiczne, wyścig z taczkami oraz szalona drużynowa zabawa w zdeptywanie balonów.
Zlot zakończył obiad.

Mamy wrażenie, że impreza była udana, a zaproponowana formuła podobała się uczestnikom. Udało nam się zrealizować wszystkie zamierzenia.
Dziękujemy za wzorowe przestrzeganie wszystkich organizacyjnych zasad oraz piękną rywalizację w duchu fair play i oczywiście zapraszamy na następne imprezy.

Wojciech Bednarczyk

Wyniki zabawowej rywalizacji:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia Marcina Całkiewicza:

 

Zdjęcia Lucyny Dyczek:

 

Zdjęcia Maćka Fornalczyka:

 

Zdjęcia organizatora: