kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Podwarszawskie Spotkanie Off-road

Franciszków, 10 kwietnia 2011 (niedziela)

Aby zaznać off-roadowej przygody nie trzeba jechać daleko.

Tezę tę staramy się udowodnić mieszkańcom Warszawy i okolic w nowym cyklu imprez. Pierwsza z nich odbyła się we Franciszkowie koło Tłuszcza, zaledwie 50 km od centrum Warszawy.

Nasze spotkanie rozpoczęło się o 11.00 przed południem.

Zjawiło się 25 załóg. Po krótkich, standardowych formalnościach (rejestracja, odprawa, wydanie materiałów nawigacyjnych itp.) nastąpił podział załóg według preferencji i doświadczenia. Do dyspozycji były trzy propozycje. Pierwsza to zajęcia z instruktorem dla początkujących - pokazy i praktyczne ćwiczenia przy pokonywaniu typowych przeszkód terenowych z wykorzystaniem lin kinetycznych, wyciągarek, zbloczy, podnośników trap itp. oraz jazda według road-booka. Druga przeznaczona była dla zwolenników turystyki - jazda według raod-booka i mapy po około 85. kilometrowej trasie. Trzecia miała zadowolić gusta najbardziej wymagających - była nią typowa przeprawówka ze zdobywaniem pieczątek na bagnistym terenie dawnych stawów.

Większość załóg zdecydowała się na tę ostatnią propozycję. Reszta wybrała trasę turystyczną. Jako początkujący nie zadeklarował się nikt, a szkoda, bo przygotowany program dawał sposobność zdobycia naprawdę solidnych podstaw... Może innym razem.

Terenową zabawę zakończyliśmy o 17.00 na obiedzie w pobliskim Hotelu Batory w Tłuszczu.

Podczas niego ogłoszone zostały wyniki i rozdane pamiątkowe dyplomy.

Poniżej publikujemy wyniki. Zaznaczamy przy tym, że rywalizacja miała charakter zabawowy, co nie przeszkadzało wielu załogom wykazać się prawdziwym off-roadowym kunsztem. Podkreślić też należy wszechobecny duch fair play i naprawdę wzorowe przestrzeganie organizacyjnych ograniczeń, za które serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów i właścicieli gruntów.

A oto wyniki zabawowej rywalizacji (podajemy tylko kierowców):

EKSTREMALIŚCI:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia Filipa Hancyka z fascynaci4x4.pl:

 

Zdjęcia organizatora: