kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Rajd Mmoto


20-22 kwietnia 2012 (od piątku do niedzieli)
Okolice Łukowa (województwo lubelskie).

 

Bazą rajdu był Zajazd Zimna Woda, malowniczo położony nad zalewem na obrzeżach Łukowa. Uczestnicy korzystali tam z wyżywienia i noclegów w hotelowych pokojach lub domkach. Na terenie zajazdu odbyło się również sobotnie ognisko integracyjne.

Sponsorami imprezy były firmy:

Starowały 62 pojazdy podzielone na klasy:

Rajd zaczął się o godzinie 10.00 w sobotę od przejazdu wszystkich uczestników kolumną na zaimprowizowany tor, gdzie odbył się PROLOG. Stanowił on "czasówkę", której wyniki zadecydowały o kolejności startu do dalszej rywalizacji.

Start do niej odbył się po obiedzie (od 15.00), z podziałem na klasy. Pojazdy wypuszczane były w około 2 minutowych odstępach i każdy otrzymywał ośmiogodzinny limit czasu na pokonanie trasy.

Trasa dla klasy turystycznej stanowiła pętlę o długości 120 km. Należało ją pokonać nawigując według road-booka, a przejazd udokumentować odpowiedziami na pytania w Karcie Przejazdu.

Pozostałe klasy miały do pokonania według road-booka trasę w kształcie pętli o długości 60 km ze "zbieraniem" po drodze pieczątek oraz zaliczaniem sędziowanych odcinków specjalnych.

W niedzielę od 10.00 wszystkie klasy kontynuowały rywalizację na tej samej trasie z zadaniem zbierania pieczątek i zaliczania sędziowanych konkurencji na odcinkach specjalnych. Tym razem obowiązywał czterogodzinny limit czasu.

Potem była przerwa na obiad, a o ok. 16.30 ogłoszone zostały wyniki, rozdane puchary i nagrody, które wręczali, między innymi, Wójt i Burmistrz Łukowa.

Oto wyniki:

Zapraszamy do obejrzenia filmu i zdjęć.

Zdjęcia Łukasza Waślickiego:

 

Zdjęcia Tomka Kamińskiego:

 

Zdjęcia organizatora: