kontakt

Sprawozdanie z imprezy

naklejka

Na kolejny, długi weekend w tym roku zaprosiliśmy miłośników jazdy terenowej do Rożyńska Wielkiego, położonego w południowo-wschodniej części Mazur, a całą imprezę potraktowaliśmy jako próbę generalną przed wakacyjnymi wyprawami.

Była więc okazja pomieszkać w namiotach nad jeziorem, przewietrzyć biwakowy sprzęt i zinwentaryzować wszelkie braki i zaplanować uzupełnienia.

Wymagający większych wygód mieli do dyspozycji komfortowe pokoje w gospodarstwie agroturystycznym Switeź Mazurska, gdzie korzystać można było również z całodziennego wyżywienia.

Założyliśmy, że będzie to impreza rodzinna, raczej "lajtowa", bez rywalizacji, z nastawieniem na wypoczynek, ale chcieliśmy dać satysfakcję także oczekującym nieco mocniejszych offroadowych wrażeń. Program więc był mocno zróżnicowany.

W czwartek niemal cały dzień wypełnił nam kajakowy spływ rzeką Ełk. W piątek główną atrakcję stanowiła jazda przeprawowa. W sobotę "zaliczyliśmy" turystyczną trasę do Studzienicznej, a w niedzielę do Twierdzy Osowiec. Były też alternatywne propozycje dla chętnych - samodzielna jazda według road-booka około 100 km wokół Rożyńska lub ponad 60 przez Suwalski Park Krajobrazowy.

Wieczorami integrowaliśmy się przy ogniskach...

Nim zaproszę do obejrzenia zdjęć (przysyłajcie proszę swoje!) chciałbym gorąco podziękować wszystkim za wspaniałą atmosferę, a rodzicom (szczególnie samotnym tatusiom) pogratulować wychowawczej sprawności.

Wojciech Bednarczyk

Zdjęcia Alicji Szolc:

 

 

Zdjęcia organizatora: