kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Zlot Andrzejkowy 2012

Góry Świętokrzyskie, 30 listopada - 2 grudnia 2012
(piątek, sobota, niedziela)

Zloty Andrzejkowe to już nasza coroczna tradycja.

W tym roku, wybraliśmy Góry Świętokrzyskie, które zawsze dostarczają wielu off-roadowych przygód.

Naszą bazą był Zamek Rycerski Sobków - pieczołowicie odrestaurowana fortalicja z XVI wieku, w której mieszczą się niepowtarzalny hotelik i restauracja, a gospodarze ze znawstwem i pasją przybliżają miniony czas rycerskiej potęgi Rzeczypospolitej i szlacheckie obyczaje.

Trzymając się tego klimatu, przygotowaliśmy off-roadowe trasy szlakami, którymi niegdyś wędrowały rycerskie chorągwie (m.in. do największej w okolicy twierdzy - Zamku w Chęcinach).

W sobotę do wyboru były dwie opcje: turystyczna i wyczynowa. Zgodnie z nazwami miały odpowiednie walory, przy czym nawet na trasie wyczynowej przeszkody były tak dobrane, aby jazdę mogli zaakceptować nawet Ci członkowie rodzin, którzy niezbyt chętnie jeżdżą po błocie i wertepach.

Jazda trwała od 10.00 do 17.30. Potem był obiad i czas na odpoczynek.

Od 20.00 zaczęła się główna atrakcja zlotu - "wyluzowana" (stroje wieczorowe nie obowiązywały) zabawa andrzejkowa.

Oczywiście były tańce i wróżby oraz biesiada z licznymi i smacznymi daniami, ale chyba najbardzej w pamięć zapadną rycerska inscenizacja kostiumowa, armatni strzał i dodatkowe konkursy, których celem było rozstrzygnięcie zlotowej rywalizacji.

W niedzielę off-roadowy program uwzględniał skutki andrzejkowej zabawy, więc dopiero po 11.00 wyjechaliśmy do Złotej Wody koło Łagowa. Trasa wiodła bocznymi drogami i dróżkami, z których prezentowały się typowe kieleckie krajobrazy w lekko zimowej aurze.

Naszym celem był Leśny Zajazd, w którym obiadem zakończyliśmy imprezę.

Puchary i nagrody otrzymali:

Film Michała Badylaka:

Zdjęcia Marcina Abramowicza:

Zdjęcia Pawła Malinowskiego:

 

Zdjęcia Marka Piotrowskiego:

 

Zdjęcia Darka Żołądka: