kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Babski Rajd

Farma Krzyczki, 9 marca 2013 (sobota)

Kobiety jeżdżą w terenie o wiele lepiej niż faceci. Zapewniam, że ta moja ocena nie jest kokieterią związaną z Dniem Kobiet, lecz wynika z kilkuletnich doświadczeń. Oczywiście wypada zdefiniować, co dla mnie znaczy "lepiej". Otóż mam tu na myśli przede wszystkim zachowanie rozwagi, nie podniecanie się i wykonywanie zaleceń instruktorów... Dzięki temu dojeżdżają zwykle dalej i bez strat w sprzęcie...

Wszystko to sprawdziło się na naszej imprezie. Co prawda, był mały wyjatek (Beata!) ale on tylko potwierdza regułę.

Wszystko zaczęło się na Farmie Krzyczki koło Nasielska przed 10.00. Na starcie stawiło się 10 załóg, nie tylko kobiecych. Paru facetów też chciało popisać się umiejętnościami.

Rajdowa rywalizacja objęła następujace konkurencje:

 1. Pokonywanie według road-booka 30 km trasy z zadaniem odszukania charakterystycznych punktów w terenie, co należało udowodnić odpowiadając pisemnie na 12 pytań postawionych w road-booku. Start odbywał się pojedynczo w dwuminutowych odstępach. Za każdą prawidłową odpowiedź załoga otrzymywała dwa punkty. Czas na konkurencję: 90 minut. Za każde rozpoczęte kolejne pięć minut spóźnienia odejmowano dwa punkty.

 2. Precyzyjna jazda na czas z oponą na holu.

 3. Pokonywanie off-roadowego toru z zadaniem przewiezienia w całości trzech surowych jajek. Do zdobycia było sześć punktów, za każde rozbite jajko odliczane były dwa punkty.

 4. Zdobywanie „fotopieczątek”. Wymagało posiadania przez każdą załogę możliwości robienia zdjęć i pokazania ich organizatorowi. Polegało na odszukaniu w terenie (według mapy) drzew oznakowanych kartkami z numerami (od 1 do 10),
  a następnie podjechaniu samochodem tak blisko, aby możliwe było zrobienie zdjęcia członka załogi dotykającego równocześnie (dowolnymi częściami ciała) samochodu i kartki z numerem. Za każde tak zrobione zdjęcie (z kolejnym numerem) przyznawane były dwa punkty. Czas na konkurencję wynosił dwie godziny. Za każde rozpoczęte kolejne pięć minut spóźnienia odejmowane były dwa punkty.

Po zakończeniu wszyscy spotkali się w restauracji Farmy Krzyczki, gdzie (po zasłużonym obiedzie) ogłoszone zostały wyniki, rozdane puchary, nagrody i dyplomy.

A oto lista wyników:

 1. Anna Kucińska - 44 punkty
 2. Edward Wójcik - 40 punktów
 3. Beata Jakubowska - 30 punktów
 4. Marta Lipińska - 28 punktów
 5. Mariusz Pokrywko - 28 punktów (gorszy czas na przejeździe z oponą)
 6. Robert Morawski - 26 punktów
 7. Grzegorz Jeruć - 24 punkty
 8. Basia Kryczka - 22 punkty
 9. Inka Hołownia Malinowska - 20 punktów
 10. Ola Pokorska - 12 punktów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziekujemy wszystkim piekną za walkę fair play.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć organizatora i Artura Lechowicza.

Filmy przysłała Beata Jakubowska.

Wojtek Bednarczyk