kontakt

Sprawozdanie z imprezy

WIELKA MAJÓWKA NA POJEZIERZU DRAWSKIM

30 kwietnia - 5 maja 2013
(wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota i niedziela)

Impreza adresowana była do całych rodzin i stawialiśmy na niej przede wszystkim na wypoczynek i zabawę.

Pierwszego dnia (1.05.2013) odbyła się zabawowa, "fotopieczątkowa" rywalizacja pt. FIVE OAKS RALLY. Wzięło w niej udział sześć załóg gotowych na wszystko. Konkurencja polegała na jeździe według roadbooka lub taśm z zadaniem dotarcia do charakterystycznych punktów i zrobieniu tam zdjęć. Ponieważ wymagało to zróżnicowanego wysiłku, za każdą fotopieczątkę można było zdobyć od 0,5 do 2 punktów. Łącznie było 18 fotopieczatek, z których część pokrywała się z obowiązującymi na rozgrywanym dwa dni później ekstremalnym rajdzie BOBEK TROPHY.

Najlepszą taktyką okazało się niespieszne i dokładne nawigowanie i "łykanie" fotopieczątek jedna po drugiej. Przy ostatniej pieczątce załogi pobrały "karty obiadowe", według których nawigowały na obiad polowy.

Pierwsze załogi które stawiły się na mecie z rozpędu "zachaczyły" dodatkowy odcinek specjalny BOBKA, co dostarczyło niezapomnianych wrażeń...

Ostatnie załogi stawiły się trzy godziny póżniej i tu w praktyce zastosowano powiedzenie: ostatni będą pierwszymi. Po obiedzie załogi nawigowały z powrotem do ośrodka EDEN.
Wieczorem przed biesiadą integracyjną komisja sędziowska zebrała materiał fotopieczątkowy i po godzinie znaliśmy wyniki.

Podczas biesiady wręczono pamiątkowe dyplomy oraz trofea i nagrodę fair play.
Ku zaskoczeniu nawet organizatora pierwsze miejsce zajął kierowca w Nissanie Patrol GR long, a za nim kierowca Isuzu z różnicą zaledwie 0,5 punktu!

Biesiada była udana i ubarwiona gradem dowcipów w wykonaniu kolegi Gabrysiak (II miejsce).
Najważniejsze że bawiły się całe rodziny. W ruch poszły wyciągarki, taśmy i kinetyki.
Dla dwóch załóg był to jeden z pierwszych wyjazdów w teren. Dla jednej zaś to była dziewicza przecierka - poradzili sobie doskonale!

Kolejnego dnia jadąc sznurkiem za organizatorem zwiedziliśmy ciekawe, niecodzienne i tajemnicze miejsca. Trasa była zróżnicowana, z terenowymi smaczkami.
"Danie dnia" zaserwowano popołudniu.

Następny dzień to jazda trasą Rajdu Nieustającego nr 25. Część załóg "bryknęła" jednak na poplażować nad morze do Mielna...

Czwarty maja to dzień Bobek Trophy. Po odprawie w ośrodku EDEN "zrobiliśmy" dwie "ciekawostki" na trasie. Reszta dnia to kibicowanie extremalnym załogom pokonującym trasy, gdzie nawet dziki nie chcą chodzić. W międzyczasie polowa kawka na miejscu i powrót do ośrodka i kolejną biesiadę.

Załogi zadeklarowały zadowolenie!

A oto wyniki rywalizacji:

I miejsce: załoga nr 12  "ADAM PATROL" (Nissan Patrol Gr Long)
II miejsce: załoga nr 14 "GABRYSIAK" (Isuzu Trooper v6 krótki)
III miejsce: załoga nr 13 "GANDI"(Jeep Wrangler TJ)
IV miejsce: załoga nr 11 "BARTOSZ" (Jeep Wrangler JK) - NAGRODA FAIR PLAY
V miejsce: załoga nr 15 "CHUDZIK TEAM" (Mitsubishi Pajero v60 long)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Tomek Złotowicz