kontakt

Sprawozdanie z imprezy

To kolejna impreza odbyta pod hasłem "bez pośpiechu", przeznaczona dla wszystkich, którzy nie chcą zrywać się o świcie i spędzać w samochodach więcej niż sześć godzin dziennie, kochających przyrodę, lubiących się bawić, a za off-roadowy cel gotowi są przyjąć - zamiast kolejnego szczytu lub błotnej przeprawy - np. knajpkę z regionalnym jedzeniem.

Wzięło w niej udział 18 załóg (47 osób) i została przeprowadzona według wymyślonej przez nas formuły, z dzieleniem uczestników na samodzielne grupy, które podróżowały niezależnie w oparciu o wydane materiały nawigacyjne (urządzenia do nawigacji GPS z wgraną trasą oraz szczegółowy opis). Dawało to możliwość każdej grupie dopasowania trasy do własnych preferencji, skracania, łączenia lub pomijania etapów, a nawet ich modyfikacji.

Jazda po Albanii jest sporym wyzwaniem nawet dla doświadczonych załóg. Ciągnące się w nieskończoność serpentyny, często po wąskich skalnych półkach, strome podjazdy i zjazdy oraz niefrasobliwość Albańczyków (mam tu na myśli zarówno zachowanie kierowców i pieszych, jak i pozostawianie bez opieki zwierząt) wymagają ciągłej koncentracji. Do tego dochodziły sierpniowe upały i pokusa "leżenia bykiem" nad Adriatykiem na albańskiej riwierze, za czym szczególnie mocno optowały panie... Dlatego możliwość modyfikacji trasy okazała się niezwykle cenna.

Całą przygotowaną trasę (1500 km, razem z dwoma dodatkowymi, opcjonalnymi etapami) pokonały tylko trzy załogi, którym tempo i dyscyplinę oraz swój przykład i pomoc w nawigacji zapewnił Wojtek Stonawski.

Wypada im pogratulować, co z przyjemnością czynię, choć zaznaczam, że osobiście bliższe jest mi podróżowanie bez pośpiechu i na takie wszystkich zawsze namawiam. Gratuluję więc również wszystkim tym, którzy wybrali leniuchowanie na plaży, odwiedzanie regionalnych knajpek i integrację do późna pod gwiazdami.

Mam nadzieję, że miłe wspomnienia będą mieć wszyscy. Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć. Proszę też uczestników o przysłanie swoich (także linków do filmów na youtube). Wszystkie chętnie opublikujemy.

Pozdrawiam - Wojciech Bednarczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia Darka Kucińskiego:

 

Zdjęcia Grażyny Kucińskiej:

 

Zdjęcia organizatora: