strona główna
kontakt

Sprawozdanie z imprezy

Był to zlot z cyklu, podczas którego zapraszamy do wyjątkowych miejsc. Tym razem był nim Leśny Dworek, pięknie położony na terenie parku krajobrazowego w Górach Świętokrzyskich, słynny z miłej atmosfery i dobrego jedzenia. Oczywiście był też offroad na górskich szlakach z odrobiną rywalizacji...

Impreza miała charakter kameralny, wypoczynkowy i rodzinny. Brało w niej udział sześć załóg.

Leśny Dworek przyjmował uczestników już od piątkowego popołudnia, a pierwszym punktem programu była integracyjna kolacja.

W sobotę po śniadaniu, o 10.00, ruszyliśmy na off-roadową trasę. Miała ona turystyczny charakter, ale - ponieważ prowadziła przez góry - dostarczyła terenowych emocji.

Były strome podjazdy i zjazdy, głębokie koleiny, brody na rzekach, błotko i bagienka. W niektórych miejscach było naprawdę ciężko...

Dodatkową atrakcją była rywalizacja polegająca na dotarciu do charakterystycznych punktów w terenie, a także na odcinku specjalnym, gdzie rozegrana została jazda na czas, obejmująca stromy zjazd z zakazem używania hamulców i łagodniejszy powrót pod górę.

Do bazy wróciliśmy około 16.30 na obiad. Po nim był czas na odpoczynek, a od 19.30 rozpoczęła się kolacja integracyjna przy grillu. Ogłoszone zostały wtedy wyniki rywalizacji oraz rozdane dyplomy i nagrody. Zwyciężyła załoga Marka Gadowskiego - gratulujemy!

W niedzielę ruszyliśmy w teren także zaraz po śniadaniu. Trasa była lżejsza od sobotniej i prowadziła do kilku turystycznych atrakcji regionu.

Były to m.in. zalew w Borkowie, Szydłów (Śliwkowa Stolica Polski), Zalew Chańcza, pałac w Kurozwękach.

Zwiedzanie pałacu i posiłek były ostatnimi punktami naszego programu.

Wojtek Bednarczyk

Zapraszam do obejrzenia filmu autorstwa Megi:

 

oraz zdjęć organizatora:

 

Copyright © Polski Offroad Sp. z o.o.