strona główna
kontakt

Modernizacja Suzuki Vitara

Auto miało być możliwie ekonomiczne, dzielne w terenie, ale równocześnie nadawać się do jazdy po mieście, a nawet na dłuższe wyprawy w dwie osoby.
Punkt wyjścia, czyli kupiona "spod stodoły" Vitarka była mocno przerdzewiała i najwięcej prac związanych było z remontem blacharki. Sporo elementów zostało wymienionych lub praktycznie odtworzonych od zera...

W ramach poprawy dzielności terenowej, Vitarka została podniesiona o 2 cale, a zawieszenie dostosowane do kół 31 cali dzięki dłuższym sprężynom i amortyzatorom.

Fabryczne zderzaki zastąpiono rurkowymi poprawiającymi kąt natarcia i zejścia. Aby nie dokładać zbędnego ciężaru i dobrze rozłożyć masę zamocowano jedną wyciągarkę (szybkiego "grzechotnika" Warna) "na pace" (w miejscu tylnych siedzeń), z liną syntetyczną i prowadnicami umożliwiającymi wyciąganie do przodu lub do tyłu.

Zamiast montować snorkel, wyprowadzono zasysanie powietrza do najwyższego punktu pod maską (założony został tam filtr stożkowy).

Wymieniono mosty na "wolniejsze" dzięki czemu nie stracono dynamiki mimo większych kół.

Wszystkie tuleje podkładki i tuleje gumowe wymieniono na elastomerowe (tzw. polibusze).

Na środku pod dachem zamontowana została konsola z CB radiem i przetwornicą, a do podłogi uchwyt po pancerny komputer do nawigacji. Doszło jeszcze dodatkowe oświetlenie ledowe.

Na zdjęciach zobaczyć można niebieską beczkę "na ogóry" z czerwona pokrywką. Okazało się ona bardzo tanim i szczelnym pojemnikiem...

Postawione cele udało się zrealizować w stu procentach. Autko jest niezwykle dzielne w terenie ("objeżdżało" już na imprezach o wiele groźniej wyglądające "zmoty"), można nim podróżować po asfaltach (90 km/h jedzie bez problemów), a nawet podjechać do kościoła...

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

 

Zainteresowanych zapraszam do zadawania pytań.

Michał Bednarczyk
e-mail: m.bednarczyk@polskioffroad.com, tel. 605 749768

Copyright © Polski Offroad Sp. z o.o.